Tkanjem do zdravlja

Tkanjem do zdravlja - i u bolnici može biti zabavno

U suradnji s upravom Klinike za dječje bolesti Zagreb (poznatija kao „Klaićeva bolnica“) i Gradskim uredom za obrazovanje, kulturu i sport Dječji vrtić Izvor (Prilaz Gjure Deželića 30) u studenom 2007. oformio je Vrtić u bolnici,  područnu grupu Osmijeh. Holistički, cjelovit pristup djetetu neophodan je za sveobuhvatno liječenje djeteta. Odgojitelj uvažava pravo djeteta na igru, zabavu i druženje te omogućava djeci i roditeljima da boravak u bolnici provedu u ugodnoj atmosferi.
Odgojiteljice Vrtića u bolnici u sklopu odgojno-obrazovnog rada organiziraju tkalačke aktivnosti naziva „Tkanjem do zdravlja - torbice s osmijehom“.
Unitas d.d. tvornica konaca dugogodišnjom donacijom vune omogućila je djeci i roditeljima da izrade više od 1000 torbica. Radove djeca odnose kući kao suvenir iz bolnice.